Adsense, Site Araçları

Google Adsense Nedir?

adsense

Webmasterlik işiyle uğraşan bir kişiye internetten nasıl para kazanırım sorusunu sorarsanız cevabı basit: Google Adsense.

adsense

Peki Google Adsense nedir?

Adsense, en basit hâliyle, dünyanın neresinde olursanız olun, web siteniz üzerinde reklamlar döndürerek rakklamlar sayesinde para kazanmanızı sağlayan bir sistemdir. Her ne kadar ülkemizde bu işin sahtekarlığını yapmaya çalışıp hesapları bloke olan bir çok kişi olmuş olsa da, reklamverenler içinde en çok kazandıran sistem olarak Google Adsense göze çarpar.

Google Adsense ile para kazanmak istiyorsanız kısa vadede birşeyler kazanabileceğinizi düşünmeyin. Bu iş biraz emek ve sabır isteyen bir iştir çünkü. Her ne kadar hile yolları olsa da, yukarıda bahsettiğimiz gibi bu yolu deneyenlerin birçoğu sistem tarafından bloke edilmekte, kazandıklarına da el konulmaktadır.

Google Adsense’den iyi para kazanabilmek için, en basit haliyle söyleyelim, ziyaretçi sayısı çok olan bir web sitenizin olması gerekir. Ne kadar çok ziyeretçi, o kadar çok tık, o kadar çok para anlamına gelir. Tabi ki ziyaretçi sayım çok olacak diye illegal sitelere bulaşmamak gerek, Adsense’in en katı kurallarından bir tanesi web sitenizin legal yani yasal olması şartıdır.

Eğer bu işe ilk defa girmeyi düşünüyorsanız, bir miktar sermayenizin olması gerekir ve profesyonel bir destek almanızı tavsiye ederiz. Unutmayın ki Google Adsense sayesinde günde yüzlerce hatta binlerce dolar kazanan insanlar var.

Google Adsense’e bu sayfadan başvuru yapabilirsiniz: https://www.google.com/adsense/

Adsense ile ilgili başvuru şartlarını bu sayfadan okuyabilirsiniz: https://www.google.com/adsense/localized-terms

Tagged , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.