Site Araçları, Sosyal Medya, Web

Link Kısaltma Servisleri

link kısaltma

Twitter, Facebook gibi birçok web sitesi, link kısaltma siteleri kullanarak karakter sınırlamasının önüne geçmeyi amaçlamaktadırlar. Bu link kısaltma servislerinden bazıları kullanıcılara tık başı ücretler bile veriyor. Dilerseniz kısaca bahsederek tanıtımlarını yapmak istiyoruz.

link kısaltma

İlk olarak ad.fly sitesinden bahsedelim. Türkiye’den gelen her 1000 tekil tık için 0,85 dolar verirken 1000 çoğul tık için 0,50 dolar veriyor. (tekil tık birbirinden farklı 1000 kişi, çoğul tıklamada ise 1000 kişi içerisinde aynı kişinin birden fazla tıklaması da sayılır) Diğer ülkelerden gelen tıklamalara ise bu tablodaki şekilde ücretlendirme yapılıyor. Ödemeleri online bankacılık sistemi olan Paypal üzerinden yapan sistemde, kısalttığınız linkler üzerinde reklamlar dönüyor ve sistemin kazancı bu şekilde işliyor. Sistemde yetişkin içerik reklamları bulunmamakta. Bunların yanı sıra, referansınız ile üye olanların kazandıklarının %20’si size kazanç olarak dönmekte.

Bc.vc link kısaltma servisinde ise Türkiye’den gelen tekil kullanıcı için 2 dolar, çoğul kullanıcı için 0,80 dolar verilmekte. Ad.fly sisteminden daha fazla ücret veriyor olmasının sebebi, reklamlarında pop-up (açılabilir) pencere kullanıyor olması. Ödemeler yine Paypal üzerinden yapılıyor. Diğer ülkelerden gelen tıklara verilen ücretler ise bu tablodan görülebilir. Ad.fly gibi bc.vc kısaltma servisinde de, referansınızla üye olanların kazançlarından %20 kazanıyorsunuz.

Bir diğer kısaltma servisi olan shorturl.com sitesinde linklerden herhangi bir ücret verilmiyor. Reklam göstermemesi açısından güzel bir sistem olan shorturl sitesinde, linki yapıştırdığınızda direk web sitenize bağlanıyorsunuz.

Reklamsız, temiz bir link kısaltma servisi isteyenler için bir diğer kısaltma servisi de Google’ın servisi olan goo.gl servisi. Bu servis de diğerleri gibi linklerinizi reklamsız bir şekilde çevirmenizi sağlıyor.

Biraz da Türk link kısaltma servislerinden bahsedelim. İlk olarak mikiurl.com sitesini anlatalım. Kazançları düşük olmasına rağmen yerli reklamların gösterilmesi ve pop-up kullanılmıyor olması açısından kullanılabilecek bir sistem. Sistemde, tekil veya çoğul ayrımı yapmadan gelen her 1000 kullanıcı için 1,5 TL veriliyor. Ödemenizi, 10 TL sınırını geçtiğinizde her ayın 1 – 5’i arasında Paypal veya banka hesabınıza alabilirsiniz. Yine diğer sistemler gibi referansların kazançlarından %20 kazanç sağlarsınız.

Tagged , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.