Sosyal Medya

Twitter’a Filtre

Bilindiği üzere, Twitter ile Instagram arasına “kara kedi” girmiş, Instagram Twitter ’dan desteğini çekmişti. Instagram üzerinden Twitter’da paylaşılan fotoğrafların düzgün görüntülenemiyor olması bunun da bir göstergesi aslında.

Geçtiğimiz aylarda herkesin bildiği üzere Facebook büyük bir atılım yaparak Instagram’ı satın aldı. Bu hareket, zaten arası bozuk olan sosyal ağ devlerinin savaşının Instagram’a da yansımasına sebep oldu ve Instagram, Twitter desteğini kaldırdı.

Söylentilere göre, bunun üzerine harekete geçen Twitter kendi fotoğraf filtreleme özelliğini geliştiriyor. Twitter CEO’su Jack Dorsey’in hesabından paylaşılan aşağıdaki fotoğraf da bunu doğrular nitelikte. Bu fotoğrafın paylaşılmasının ardından Twitter’ın herhangi bir fotoğraf düzenleme programına ihtiyaç duymadan kendi filtreleme özelliğinin geldiği dedikoduları dolaşmaya başladı. Her ne kadar fotoğrafın başka bir programla düzenlenerek Twitter’a yüklendiği ihtimali söz konusu olsa da, Twitter’ın kendi filtreleme aracını geliştirdiği biliniyor. Bu da Twitter Instagram’a özendi dedikodularını beraberinde getirdi.

Son dedikodulara göre, Twitter kullanıcılarına yılbaşı sürprizi yapacak ve yılbaşından çnce filtreleme özelliği Twitter kullanıcılarının kullanımına sunulacak. Gözler şimdi Jack Dorsey’de. Şimdi Instagram düşünsün..

 

Tagged , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.