Wordpress

WordPress Hit Kazanma Yolları

Tüm webmasterların ortak dileği şüphesiz hit kazanmak, kazandığı hitler sayesinde para kazanmaktır. Her webmaster’ın kendisine göre bir yöntemi, bu yöntemler doğrultusunda kullandığı bir içerik sistemi bulunmaktadır. Bu yazımızda, bu içerik sistemlerinden en çok kullanılan wordpress için hit arttırma yöntemlerini anlatacağız.

İlk olarak yapılması gereken, bazı eklentiler kurarak sistemi güçlendirmek olmalıdır. Hit kazanmak için eklenmesi gereken eklentilerden bazıları şunlardır:

Bu eklentiler, Google botunun sitenizde daha fazla vakit geçirmesini sağlayacak, daha fazla ziyaretçi çekebilmek için yol gösterici olacaktır.

Eklentilerin eklenmesinden sonra yapılması gereken güncel ve özgün konular eklemek olmalıdır. Güncel ve özgün konuları birden bire ekleyerek değil de, zamana yayarak eklerseniz başarının zirvesine sağlam adımlarla tırmanırsınız.

Sitenizi biraz canlandırdıktan sonra, pagerank değeri yüksek sayfalardan feed sayfanıza ve ana sayfanıza linkler alın. Bunu da bir anda değil de, zamana yayarak yapmanız faydanıza olacaktır. Link eklemenin yanında içeriği sizin sitenizin içeriğine yakın sitelerle link değişimi yapmak da faydalı bir işlem olacaktır.

WordPress ile ilgili temalar yapın, eklentiler yapın veya Türkçeleştirin, oluşturduğunuz bu tema ve eklentilere linklerinizi ekleyin, mutlaka kullanan olacaktır.

Tagged , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.