HTML - CSS, Wordpress

WordPress’te Smiley Border (çerçeve) Kaldırma

Basit bir uygulama gibi olsa da kimilerimiz için bazen hayat kurtarıcı olabiliyor. İŞte bu yazımızda da basit bir konuyu css ile nasıl halledebileceğimizi öğreneceğiz. Kiminiz bunu bir sorun olaraka görebilir, kiminiz de ekstra kabul edebilirsiniz. Ancak faydalı olacağına inanıyoruz.

wordpress-smiley-css

Şimdi arkdaşlar wordpress’te yazılarımızı yayınladığımızda yazı içindeki gülümseme, göz kırpma gibi yüz ifadeleri temaya bağlı olarak etrafında bir border (çerçeve) kazanabiliyor. Bu border’lar da yazıda kötü bir şekilde sırıtıyor. Hatta yazının görünümünü de bozuyor. İşte bu konuda muzdarip olanlar çözüme yaklaştılar. Aşağıdaki kodu temanızın stil dosyasına (style.css) yapıştırıyoruz. Nereye yapıştıracağını bilmeyenler en alta yapıştırabilirler. Kimi coderler düzen açısından daha farklı bir yere de yapıştırabilir. Ancak bu kodun işlevselliği adına herhangi bir kazanç sağlamıyor.

img.wp-smiley{ border:none;
}

Eee yapıştırdık ama bişey değişmedi diyenleriniz varsa; Bu kodun tema içindeki kullanım alanını iyice belirtebilir ve bu şekilde kullanabilir.

#content .post .entry img.wp-smiley{ border:none;
}

Umarım sorununuz halloldu. Sorunsuz, karmaşasız günler dilerim…

Tagged , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.