SEO, Wordpress

WordPress Sosyal Paylaşım Eklentisi

İnternet başına geçen birçok kişinin ilk yaptığı işin Facebook, Twitter gibi sosyal ağ sitelerini açmak olduğunu düşününce, büyümenin en büyük yolu olarak görmemek elde değil. Hâl böyle olunca, web sitenize hit almanın ve sitenizi büyütmenin bir yolu da, sosyal paylaşım sitelerinden geçiyor diyebiliriz.

Eğer WordPress kullanıyorsanız, sitenizi kullanan kişilerin sayfa bağlantılarınızı sosyal ağlarda paylaşmanın eğlenceli bir yolu var: Shareaholic.

Eski adı SexyBookmarks olan Shareaholic sayesinde, makalelerinizin paylaşımı daha kolay hale gelecek ve hitinizin artığını göreceksiniz. Aylık 300 milyon kişinin kullandığı göz önünde bulundurulduğunda hiç de yabana atılmayacak bir eklenti olduğu aşikar.

Eklentiyi buradan indirebilirsiniz.

Shareaholic eklentisini kurmak için dosyaları indirdikten sonra ftp programı aracılığıyla plugins klasörüne atın ve daha sonra, admin panelinizden eklentiler kısmından eklentiyi aktif hale getirin. Seçeneklerden dilediğiniz gibi ayarlamalarınızı yapın.

Eğer menüyü manuel olarak eklemek istiyorsanız, Manuel Mode seçeneğini seçerek aşağıdaki kodu dilediğiniz bir yere ekleyebilirsiniz:

<?php if(function_exists('selfserv_shareaholic')) { selfserv_shareaholic(); } ?>

FB/Like/+1 menüsünü şekildeki gibi üstte kullanmak için:

<?php if(function_exists('get_shr_like_buttonset')) { get_shr_like_buttonset('Top'); } ?>

Eklentiyi aktif hale getirdikten sonra eklenti ayarlarından hangi sosyal paylaşım sitelerinde yazılarınızın paylaşılmasını istiyorsanız seçebilirsiniz.

Eklentinin Türkçe dil desteği mevcuttur.

Tagged , , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.