Mobil

Safari’de Aramalarınız Otomatik Tamamlansın

Başlıktan pek bir şey anlayamamış olsanız da yazıyı okuduğunuzda ne demek istediğimizi açıkça anlayacaksınız. Eğer bilgisayarınızda Google Chrome tarayıcısını kullanıyorsanız, en güzel özelliklerinden birisinin arama yaparken aramak istediğiniz kelimeyi ve web sitesini otomatik olarak tahmin ederek tamamlamasıdır. Peki bu özelliğin iOS cihazınızda da olmasını istemez isiniz?

Yukarıda da belirttiğimiz gibi birçok kullanıcının Chrome tarayıcısında favorilerinden bir tanesi arama kuruklrı oluştuması. Artık mobil cihazlarımıza da bu özelliği getiren bir jailbreak tweakı var ki onun adı Platinum.

Platinum, arama kuyruunu tamamlayarak iOS cihazınızda (iPhone, iPad ve iPod Touch) Safari kullanımını daha hızlı ve kullanışlı hale getiriyor. Herhangi bir ayar da yapmanıza gerek yok. Sadece Cydia’dan indirin kurun ve kullanmaya başlayın.

Platinum

Yabancı kaynaklı bir web sitesinden aldığımız yukarıdaki gif imajına baktığınızda ne söylemek istediğimizi daha iyi anlayacaksınız. Arama kısmına arayacağınız kelimeyi yazıyorsunuz ve siz yazmaya başladığınızda yazdıklarınıza en yakın aramaları alt alta sıralıyor ve uzun uzun yazmanıza gerek kalmıyor ve aradığınız şey aşağıda çıktığında ona okunarak devam ediyorsunuz. Buna otomatik tamamlama da diyebiliriz.

Platinumn eklenisini indirebilmek için Cydia’da odMyi reposunu ziyaret etmeniz yeterli. Üstelik bu eklenti tamamen ücretsiz. İyi eğlenceler.

Tagged

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.