Nasıl yapılır?, Site Araçları

Alexa No Data Sorunu Nasıl Çözülür

Yeni bir site açtığınızda ilk hedefiniz arama motorları tarafından tanınmaktır. Bu hedefi gerçekleştirdikten sonra Alexa’da da yükselmek istersiniz fakat bir türlü No Data sorununu aşamayabilirsiniz. Yeni sitelerin Alexa’da en sık karşılaştığı hatalardan biri olan No Data’yı nasıl çözeceğinizi anlatıyoruz.

Alexa No Data Ne Anlama Geliyor?

Alexa’nın henüz sitenizi tanımadığı bu yüzden de sizin hakkınızda henüz istatistik paylaşamadığını gösteren bu hata yeni olan her sitenin başına gelmektedir. Yeni olan siteler hemen sıralamaya alınmadığı için bu hata gösterilir.

Alexa Sıralamasına Ne Zaman Girebilirim?

Bu sitenizin ziyaretçi trafiği ve sosyal medyadaki aktifliğine göre değişkenlik gösterir. Ortalama olarak 1 hafta ile 1 ay arası sürede Alexa sıralamasındaki yerinize kavuşursunuz.

Alexa Sıralamasına Hemen Nasıl Girebilirim?

Bunun için aceleci olmanız gerek yok fakat sıralamaya girme hızınızı artırmak için bazı yollar da bulunmaktadır.

Öncelikle fazla sayıda ping atarak sitenizi yormayın. Bunun yerine özgün içeriklerinizi girmeye ve bunları sosyal medyalarda aktif bir şekilde paylaşın. Farklı sosyal medya hesaplarınız da olsun. Örneğin; Pinterest, Tumblr, Instagram gibi…

Alexa’nın size vermiş olduğu widget kodunu sitenize ekleyerek de hemen sıralamaya girebilir ve hızla yükselebilirsiniz. 2 milyonlu değerlere ulaşmanız için sadece bu widget kodlarının sitenizde bulunması yeterli olacaktır fakat bu rakamdan daha ileriye gitmeniz için ekstra çaba harcamanız gerekmektedir.

Alexa Sıralamasında Hızla İlerlemek İçin Neler Yapılmalıdır?

Siteniz için oluşturduğunuz widget kodunu ekleyebilirsiniz.

Alexa toolbar yükleyerek siteniz içerisinde dolaşabilirsiniz. En etkili yöntem budur. Hızlı bir yükseliş sağlar. Ayrıca arkadaşlarınıza da Alexa Toolbar yükleterek sitenize giriş yapmalarını isteyebilirsiniz.

Sitenizin trafiğini artırarak yükseliş sağlayabilirsiniz. Ayrıca pagerank, sitede kalma süresi, derinlik gibi etmenler de Alexa sıralamanızı belirler.

Alexa Sıranız Google Sıralamanızı Etkiliyor Mu?

Webmasterlar arasında tartışma konuları olsa da Alexa sıralamasının arama motorlarına herhangi bir etkisi olmadığı bilinmektedir. Fakat Alexa toplistten sağlanan nofollow backlinkler sayesinde sitenizin kalite puanının artışında rol oynayacaktır.

Tagged , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.