İşe Yarar Bilgiler, Mobil

Android En İyi Antivirüs Uygulamaları

Android, açık kaynak kodlu bir platform olması sebebiyle çok daha rahat geliştirilebilir ve esnetilebilir bir araç olarak görülüyor. Bu sayede üzerinde işlem yapmak da bir o kadar kolaylaşıyor. Android cihazlarınıza root atmadığınız ve Google Play’den başka bir yerden uygulama yüklemediğiniz sürece aslında tehdit altında da olmuyorsunuz. Fakat bu işlemlerden herhangi birini yaptığınızda artık sizin cihazınızın da bir antivirüs uygulamasına ihtiyacı var denilebilir. Google Play üzerinden yükleyebileceğiniz en iyi antivirüs uygulamalarını sizler için derledik:

1) CM Security

Mağazada ücretsiz olarak sunulan CM Security, hem hızlı bir tarama gerçekleştirmesi hem de bulduğu kötü niyetli yazılımları anında etkisiz hale getirmesi ile binlerce kişi tarafından tercih edilmiş bir uygulama olarak göze çarpıyor. Özellikle başka yerlerden yüklenen APK dosyalarında bulunan malware yazılımlara karşı etkin bir çözüm sağlıyor.

CM Security’i cihazınıza yüklemek için tıklayınız.

2) Avira Antivirüs Kapsamlı Bir Güvenlik Sağlıyor

Hem dosyalarınızda hem de APK uygulamalarında geniş bir güvenlik sağlamak istiyorsanız bilgisayarlar için de antivirüs sistemleri üreten Avira’yı deneyebilirsiniz. Uygulama ücretsiz ve Premium olmak üzere iki farklı şekilde sunuluyor. Premium pakette ek olarak web için güvenliğiniz de sağlanıyor.

Avira Antivirüs’ü yüklemek için tıklayınız.

3) Avast Antivirüs & Security

Windows kullanıcılarının yakından tanıdığı Avast, Android için de gelişmiş çözümler sunuyor. Web tarayıcısı, Root, dosya güvenliği konusunda kullanıcısına kolay seçenekler sunan Avast, mağazada popüler uygulamalar arasında yer alıyor.

Avast’ı Android cihazınıza yüklemek için tıklayınız.

Android mağazasında bu verdiklerimizden başka onlarca antivirüs uygulaması bulunsa da aralarında bu üçü ön plana çıkmaktadır.

Tagged ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.