Nasıl yapılır?

Android Mobil Uygulama Nasıl Yapılır?

Mobil teknolojiler her geçen gün daha fazla kullanılmaya başlanıyor. Artık sitelere erişimde ve internet üzerinden alışverişlerde telefon kullanımı bilgisayar kullanımıyla neredeyse eşit düzeyde.

Android uygulamaları elbette büyük bir yazılım ve tasarım bilgisi gerektirse de artık günümüz teknolojisinde siz de kendi mobil uygulamanızı yapabiliyorsunuz. Bunun için herhangi bir yazılım bilgisine ihtiyaç duymuyor, sadece zevkinize göre uygulamanızı geliştirmeye başlayabiliyorsunuz.

Uygulama geliştirmeyi bilmiyorsan başkasına yaptır mantığı çerçevesinde hazırlanmış bu uygulamalar ile ister ücretsiz isterseniz de cüzi miktarlar ödeyerek ekstra özelliklerden faydalanarak mobil dünyaya adım atabilirsiniz.

1) MobiRoller ile hem Android hem de iOS uygulaması yaratabilirsiniz

MobiRoller sayesinde ister kendiniz isterseniz de müşteriniz için bir mobil uygulama geliştirebilirsiniz. İçerisinde bulunan binlerce özelliği uygulamanıza anında entegre edebiliyorsunuz. Üyelik sistemi, e-ticaret, Facebook – Twitter girişleri, bildirimler, arama bunlardan sadece birkaçı. Ayrıca admin paneline özel istatistik servisleri ile uygulamanızı yakından takip edebiliyorsunuz.

Türkiye’de geliştirilmesi nedeniyle Türk kullanıcılar tarafından oldukça fazla kullanılıyor. Türkçe destek hattı sayesinde sorunlarınıza hemen cevap alabiliyorsunuz. Uygulamanın ücretsiz ve ücretli versiyonları bulunuyor. Satın almadan önce test etmeniz amacıyla ücretsiz versiyondan faydalanabilirsiniz. Aylık 40 dolar civarı bir ödeme ile tüm ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

2) Tüm platformlara uygulama geliştirin: Appery.io

Appery.io, Mobiroller’dan farklı olarak Windows tabanlı işletim sistemleri için de mobil uygulama geliştirebiliyor. Bir diğer avantajı ise bulut yazılım kullanması, bu sayede hiçbir yükleme vs. yapmadan anında mobil uygulamanızı geliştirmeye başlayabiliyorsunuz.

Uygulamanızı tasarlamanız için sürükle – bırak mantığı kullanılmış. Tüm tasarımınızı bu şekilde oluşturabiliyor, size sunulan eklentileri de bu tasarımların içerisine entegre edebiliyorsunuz. Basit uygulamalar geliştirmek istiyorsanız ücretsiz seçeneği size yetecektir fakat daha profesyonel işlemler için aylık üyelik ücretlerini incelemelisiniz.

3) Hiçbir yazılım bilgisi olmadan mobil oyun geliştirmek

Gamesalad uygulaması tam da bunun için geliştirilmiş bir uygulama olarak göze çarpıyor. Mobil bir oyun geliştirmek istiyor fakat herhangi bir yazılım veya tasarım bilgisine sahip değilseniz, bu uygulama içerisinde tek yapmanız gereken şey senaryoları hazırlamak ve sürükle – bırak mantığıyla sahne tasarımları yapmak olacak. Uygulamada daha profesyonel oyunlar geliştirmek istiyorsanız da Premium üyelik almanız gerekmekte.

Tagged , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.