İşe Yarar Bilgiler, SEO

Blogunuz Yakında Kepengi İndirebilir

Bir bloğunuz var ve onunla sürekli ilgileniyor fakat bir türlü para kazanamıyorsanız bir yerlerde yanlış yapıyorsunuzdur ve kepengi indirme vaktiniz de yaklaşmıştır. Bir site sahibi para kazanamıyorsa projesinden giderek soğur ve ilgilenmemeye başlar, bunun sonu da sitenin kendi kendine kapanmasına kadar gider. Daha memnun ziyaretçiler için öneriler:

Yazılarınızda ilgili görsel bulundurmaya dikkat edin

Bir ziyaretçi içeriğinize ulaştığında her yerin yazı ile kaplı olmasından korkar ve kaçar. Hepsini baştan sona okuyan ziyaretçi sayısı oransal olarak %1’i geçmez. Bu yüzden yazılarınızda bol bol içerikle ilgili resim bulundurmaya dikkat edin. Ziyaretçi ilgisini çeken bir resim gördüğünde hemen altında yer alan yazıyı da okumaya başlar. Bu yüzden en azından her 200 kelimede bir resim bulundurmaya özen göstermelisiniz. Resimlerinizin köşesinde ufak bir şekilde logonuzu yerleştirebilirsiniz, bu hem diğer sitelerin sizden çalmasını engeller hem de ziyaretçinizin bilinçaltına siteniz yerleşir. Bunu yaparken abartmamak önemlidir, resmin tam ortasına koyulmuş kocaman bir site adresi tam tersine antipati yaratmaktadır.

Canlı bir blog için özgün yazı şart!

Bunun üzerine basılarak söylense de halen kopyala – yapıştır yaparak içerik üreten bloglar bulunuyor. Sizler bir haber sitesi sahibi değilsiniz, ajanslardan gelen haberleri bir an önce sitenize girmek gibi bir telaşınız bulunmuyor. Bu yüzden yaptığınız işe saygı göstererek içeriklerinizi %100 özgün olacak şekilde oluşturmalısınız. Arama motorlarının bu konuya ne kadar çok önem verdiğini bilmelisiniz. Her gün özgün içerik girmem gerekli mi diye soracak olursanız; günde en azından bir tane girmeniz sizin için çok iyi olacak olsa da o gün özgün içerik üretemiyorsanız bırakın bloğunuz bir günlüğüne tatil yapsın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.