İşe Yarar Bilgiler

Bulut Depolama Servisi Önerileri

Bulut depolama servislerinin her geçen gün daha iyi hizmet vermeye başlamasıyla artık bilgisayarlarımızdaki HDD boyutları da giderek önemsiz hale geldi. Türkiye’de upload hızının da gün geçtikçe artması sayesinde bulut depolama servislerinin kullanımı daha basit hale geldi. Bu servisler sayesinde dosyalarınızı internet üzerindeki bir depoya kaydedebiliyorsunuz. Bu sayede hem bilgisayarınızın sabit diskini doldurmuyor hem de dosyalarınıza her yerden ulaşabiliyorsunuz. Kullanabileceğiniz depo servisleri:

Yandex Disk

Rusya merkezli olsa da ülkemizde de büyük reklam çalışmaları yapan Yandex Disk sayesinde dosyalarınızı online olarak depolayabiliyorsunuz. İlk başta üye olduğunuzda 10 GB’lık bir alana sahip olsanız da size verilen görevleri tamamladığınızda bu alan 20 GB’a kadar yükselebiliyor. Yandex sunucularının kuvvetli olması sayesinde dosyalarınızı sadece sürükleyerek upload yapabiliyor ve linki paylaşarak kolay bir şekilde diğer platformlar üzerinden de ulaşabiliyorsunuz.

Google Drive

Google’ın bulut depolama servisi olan Drive sayesinde 5 GB’a kadar dosyalarınızı depolayabiliyorsunuz. Kurumlar ve bireysel müşteriler için ücretli seçenekleri de bulunan Google bu alanı 16 TB’a kadar yükseltebiliyor.

Dropbox

Türkiye’de ve dünyada en çok kullanılan bulut depolama sistemlerinden olan Dropbox ilk üye olduğunuzda size 2 GB’lık ücretsiz bir alan sağlıyor. Gün geçtikçe ve bazı ödüller kazandıkça bu alan da giderek yükseliyor. Masaüstü uygulamasının da bulunması sayesinde kullanımı da oldukça rahat. Özellikle üniversitede hocalar notlarını Dropbox üzerinden paylaşmaya başlamıştır. Ayrıca kendi Dropbox gruplarınızı oluşturarak bu klasör içerisinde online olarak dosya alışverişi sağlayabiliyorsunuz.

Tagged , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.