Backlink, SEO

En İyi Backlink Kontrol Etme Aracı

Bir webmaster için backlinklerini düzenli olarak kontrol etmek büyük önem arz eder. Bu sayede hem haberiniz olmadan sizin reklamınızı yapan siteleri öğrenebilir, hem de size zarar vermek isteyen linklerin önüne geçebilirsiniz. Backlink kontrol etmek için en güzel araçlardan biri olan Link Research Tool, içerisinde bulunan Quick Backlinks aracıyla kolaylıkla sizi linkleyen siteleri görebiliyorsunuz.

backlink

Bu araç ile sitenizi ileri düzeyde kontrol edebiliyorsunuz. Ahrefs’ten çok daha fazla özelliğe sahip olan bu araçla sitenize link veren her türlü siteyi kategoriler halinde görebilirsiniz. Kutucuğa sitenizin linkini yazarak taratabilirsiniz.

Link alırken nelere dikkat etmeliyim?

  • Google Penguen güncellemesi ile birlikte anahtar kelimeye link alma devri de sona erdi. Alacaksanız da anasayfanıza değil alt sayfalarınıza çok kısıtlı sayılarda almaya dikkat edin.
  • Linklerinizi alırken direkt olarak URL’ye veya sitenizin adına almalısınız. Şu anda Google bunu doğal olarak algılıyor, fakat ilerleyen zamanda bu da spama girer mi diye soracak olursanız bizce GİRER!
  • Google giderek organikliğe önem veriyor. Sosyal medyaya da giderek önem veren Google’ı önceden kestirirseniz ileride çok daha iyi yerlerde olabilirsiniz.
  • Yapılan bir diğer büyük hata ise önüne gelenden link almaktır. Kendi sitenizle aynı kategori olmayan hiçbir siteden link almamaya özen gösterin. Kendi kategorinizden dahi alacaksanız sadece kaynak kısmında sizden bahsetmesi çok daha doğal duracaktır.
Tagged , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.