SEO, Wordpress

En İyi WordPress SEO Eklentileri

Günümüzde birçok site WordPress platformunun altyapısını kullanıyor. Tema ve eklentiler ile istediğiniz gibi şekillendirilebilen WordPress hal böyle olunca çeşitli SEO eklentileriyle arama motorları tarafından daha da çok sevilebiliyor ve sıralamalarda daha ön sıralarda çıkabiliyor. Sitenize uygun SEO metodunu seçtikten sonra bu tarz eklentilerle işlerinizi kolaylaştırabilirsiniz. Sosyal medya platformları için de SEO kurallarını uygulayan bu eklentiler ücretsiz ve ücretli seçenekleriyle sunuluyor.

1) All In One SEO Eklentisi

all-in-one-seo

WordPress’in en çok kullanılan SEO eklentilerinden olan All In One SEO kolay kurulumu ve kullanımıyla öne çıkıyor. Hem yazılarınız için başlık, açıklama ve anahtar kelime oluşturabiliyor, hem de sosyal medya için çeşitli ayarlamalar yapabiliyorsunuz. Aynı zamanda Google Analytics eklentisi sayesinde admin paneli üzerinden sitenizin tüm istatistiklerine kolayca ulaşabiliyorsunuz. Ayrıca linkleri de istediğiniz gibi şekillendirebilirsiniz.

2) Yoast WordPress SEO Eklentisi

yoast

Yoast, WordPress için geliştirilmiş en karmaşık SEO eklentilerinden biridir. İçerisinde hem yazılarınız için meta girişleri hem de sosyal medya için düzenlemeler içerir. Ayrıca index almasını istemediğiniz gönderiler için de en iyi özellikleri sunar. Bu eklenti sayesinde site haritanızı oluşturmanız için başka bir eklentiye de ihtiyacınız olmaz. Ayrıca içerisinde özelleştirilmiş yapılar sayesinde içeriğinize göre ek özellikleri de kullanabilirsiniz. Örneğin; News kayıtlı haber siteleri için geliştirilmiş olan bazı özellikler sizin arama motorlarında daha etkili görünmesini sağlar.

Tagged ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.