Nasıl yapılır?, SEO

Eski Yazılara Ziyaretçi Çekmek

Zaman içerisinde tüm yazılar eskime gösterse de bazı konular vardır ki ömür boyu aratılacak kelimelerdir. Sizin yazınız da ilk yazdığınızda büyük bir ilgi görmüş fakat giderek sıralama kaybediyorsa bilin ki artık bu yazınıza bazı modifiyeler uygulayarak canlandırma vaktiniz gelmiş demektir. Bu sayede hem elinizdeki mevcut kitleyi korumuş olursunuz hem de yeni gelecek ziyaretçiler için güncel bir bilgi sağlamış olursunuz.

Güncel bilgi her zaman önemlidir!

Bundan 500 yıl önce de böyleydi hala daha böyle. Eğer her zaman güncel bir sayfaya sahipseniz her zaman kazanan siz olursunuz, bu yazılarınız için de geçerlidir. Bir yazıyı yazıp ömür boyu aynı yazıyla kazanç elde etmeyi düşünüyorsanız büyük hata yapıyorsunuzdur.

Öncelikle eskiden daha fazla hit getiren fakat artık o kadar çok hit elde edilemeyin yazılarınızı tespit edin. Bu yazılarınız büyük olasılıkla diğer siteler tarafından da girilmeye başlanmış ve siz de arama motorlarındaki sıralamanızı koruyamıyorsunuzdur. O zaman kolları sıvayın ve yazınızı baştan aşağıya inceleyin, eğer bilgilerde değişme olmuşsa güncelleme yapın, konu hakkında daha da detaylara inin ve farklı IP’lerden konuyla ilgili yorum almaya çalışın.

Sosyal medya da neymiş demeyin!

Yazdığınız yazı size hala daha hit getiriyorsa demek ki bu yazı daha ölmemiştir ve insanlar tarafından hala araştırılan bir konudur. O halde siz de yazı üzerinde güncellemeler yaptıktan sonra sosyal medyada paylaşın ve daha fazla kişiye ulaşın!

Yeni içeriklerinizden linkler

Bu taktik doğru kullanılırsa oldukça olumlu sonuçlar doğurmaktadır. Eğer eski yazınızı canlandırmak istiyorsanız o konuyla ilgili başka bir yazı hazırlayabilir ve bu yeni yazıdan eski yazınıza link çıkışı sağlayabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken nokta konuların benzer olması gerektiğidir.

Tagged ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.