SEO, Wordpress

Mobil Tasarımın Büyük Etkisi

Gün geçtikçe ve teknoloji ilerledikçe insanların internete erişim alışkanlıkları da değişmeye başlıyor. 3G hızının yavaş yavaş yayıldığı dönemlerde Türkiye’de bir siteye mobilden erişim oranı %10’u geçmezken günümüzde bu rakam %50’lere kadar çıkmış durumda. Hal böyle olunca sitenizin mobil versiyonunu da açmak büyük bir önem kazandı. Bu sayede ziyaretçi sitenizde daha rahat bir şekilde dolaşırken siz de Google’ın gözünde daha iyi bir konuma gelebiliyorsunuz.

Mobil Tasarımın Avantajları

  • Mobil uyumlu siteye giren bir kullanıcı normal bir siteye göre daha fazla zaman geçiriyor ve sayfa derinliğinizi de artırıyor. Daha sadık olduğu gözlemlenen mobil kullanıcılar sitenizi daha fazla oranda favorilerine ekliyor ve arama motorlarıyla değil, direkt olarak ulaşmak istiyor. Bu da siteye artı puan olarak yansıyor.
  • Gelirleriniz de aynı oranda artacaktır. Mobil bir versiyonda kullanılan adsense daha iyi sayfa to oranları vermektedir. Mobil uyumlu banner kullanmaya özen göstermelisiniz.
  • Mobil tasarımınızda sadeliğe önem vermelisiniz. Sitenize giren bir kullanıcının ortalama 5 inçlik bir ekrana sahip olduğunu, bu yüzden de aradığı şeye onu hemen yönlendirmek için sade bir tasarım gerektiğini unutmamalısınız.

WordPress Mobil Tema Nasıl Yapılır?

WordPress bunun için de birbirinden güzel eklentiler içeriyor. Hiçbir yazılım ve tasarım bilgisi olmadan bu eklentileri yüklediğinizde siteniz mobil bir cihazdan görüntülendiğinde responsive tema görüntülenecektir.

Wp Touch eklentisi mobil tasarım için en iyi çözümlerden biridir. Kolay kullanım ayarları ve stabil görüntüsüyle sitenizi kolay bir şekilde mobil görünüme kavuşturabilirsiniz. Piyasada da kendi mobil tasarımlarını yapan ve bunu uygun fiyatlarla sunan kişiler de bulunuyor. Siz de eklenti yerine ortalama fiyatları 50 TL olan bu tasarımlardan kullanabilirsiniz.

Tagged ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.