Genel

Whatsapp Beğen Tuşu Geliyor!

Facebook tarafından satın alındıktan sonra büyük gelişmeler yaşayan Whatsapp önümüzdeki günlerde yayınlanacak olan yeni sürümüyle birlikte hayatımıza beğen tuşunu da kazandıracak.

Facebook tarafından yapılan açıklamaya göre Whatsapp’ta da Facebook ile benzer bir beğeni sisteminin oluşturulacağı söylendi. Yeni getirilen mavi tik olayıyla karşınızdaki kişinin mesajı okuyup okumadığını anlayabiliyorsunuz. Fakat okuduğunuz halde cevap vermezseniz ortaya büyük sorunlar da çıkabiliyor. Whatsapp’ın yeni sürümüyle birlikte bu problem az da olsa ortadan kalkacak gibi görünüyor.

Karşınızdaki kişinin mesajını okuyup o anda cevap veremeyecek durumdaysanız beğen tuşuna dokunduğunuzda karşı tarafa bir bildirim gidecek. Bu sayede meşgul olduğunuzu veya karşınızdaki kişiyi onayladığınızı kısa bir dille belirtmiş olacaksınız.

Şu anda Whatsapp’ın beta sürümünde aktif olan bu özellik test aşamasına devam ediyor. Nasıl geliştirilebilir gibi sorular Facebook yönetimi tarafından da sıklıkla konuşuluyor. Getirilen sesli arama özelliği birçok kişi tarafından beğenilse de profil fotoğrafının hemen yanında bulunması gereksiz çağrı yapımına neden olabiliyor. Umarız beğen tuşu da böyle yanlışlıkla basılabilecek bir konuma koyulmaz.

Tagged , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.