Nasıl yapılır?, Wordpress

WordPress Cannot Modify Header Information Hatası ve Çözümü

WordPress üzerinde alınan hatalar ve bunların çözümüne ulaşmak oldukça zor olabiliyor. Warning Cannot Modify Header Information hatası da ender rastlanılan hatalardan birisi olsa da çözümü hakkında kaynak ise oldukça kısıtlı.

Bu hata genellikle WordPress’in ayarlar kod sayfası olarak bilinen wp-config.php içerisinde yer alan kod boşluklarından meydana gelir. Eğer sitenizde aşağıda yer alan hataya benzer bir çıktıyla karşılaşıyorsanız yapmanız gereken adımlar bellidir.

Hata Kodu: Warning: Cannot modify header information – headers already sent by (output started at /home/gazete/public_html/wp-config.php:1) in /home/gazete/public_html/wp-includes/pluggable.php on line 1178

Bu hatanın çözümüne geçmeden önce WordPress dosyalarınızı yedeklemenizi öneriyoruz. Özellikle yeni site sahipleri bu işlemi yapmadan önce tüm dosyalarını yedeklesinler. WordPress’te dosyaların nasıl yedekleneceğine dair bilgilere diğer yazılarımızdan ulaşabilirsiniz.

Hatanın çözümü nasıl yapılır?

1) Öncelikle dizin içerisinden wp-config.php dosyasını indirin ve Notepad++ gibi bir düzenleyici ile açın.

2) Bu dosyayı açtığınızda en üst satırda <?php yazdığından emin olmalısınız. Bu tag öncesinde boşluklar varsa hepsini silin. Dosyanın sonunda ise ?> olduğundan emin olun. Bundan sonra da boşluklar varsa hepsini kaldırın.

3) Tüm bu işlemleri tamamladıktan sonra dosyanızı aynı isimle kaydedin ve FTP’ye aktarın. Bu işlemleri tamamladığınızda bu hatadan kurtulacaksınız.

Tagged , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.