İşe Yarar Bilgiler, SEO, Wordpress

WordPress Spam Yorumlardan Faydalanmak

Her gün onlarca belki de yüzlerce farklı IP numaralarından birçok konunuza spam yorum alıyorsunuzdur. Bu yorumları kontrol dahi etmeden çoğumuz çöpe gönderiyor. Hatta kullandığımız bazı eklentiler sizin incelemenize bile bırakmadan doğrudan çöp sayfasına taşıyor. Bu yazımızda bu spam yorumlardan nasıl faydalanabileceğimizi anlatacağız.

Yorum her zaman içeriğinizi besler

Bir içeriğe yapılan yorumlar her zaman yazınızı besler ve arama motorlarında daha üst sıralarda çıkmasını sağlar. Hatta kimi zaman kendimiz de yazılarımıza yorumlar yapabiliyoruz fakat farklı IP numaralarından yapılan yorumların her zaman daha değerli olduğunu bilmenizi isteriz. Bu noktada da yorumu kendimiz değil spam yorumları düzenleyerek elde edeceğiz.

Spam yorum nasıl düzenlenir

Öncelikle spam yorumları otomatik olarak silen bir eklentiye sahipseniz bunu bir süreliğine deaktif yapmalısınız. Ardından yavaş yavaş spam yorumların birikmesini sağlayın. Daha sonra yorumların üzerlerine gelip farklı IP numaralarına sahip olanları seçin ve düzenle butonuna tıklayın. Bu saatten sonra artık yorum gücünüz tamamen size kalmış. Konuyla ilgili yorumlar yapmanız hem içeriğinizi besleyecek hem de arama motorlarında aktif bir sayfa olarak göründüğünüz için sıralamanızı da etkileyecektir. Yorumların 20 – 75 kelime arasında olmasına dikkat etmelisiniz. Ayrıca anahtar kelimeyi çok fazla içeren yorumlarda bulunmayın.

Bu işlemi özellikle sıralamasını yükseltmek istediğiniz içerikler için uygulayabilirsiniz. Bir süre sonra yazı içerisinde farklı IP numaralarına sahip yorum sayısı arttıkça sıralamanızda da gözle görülür değişiklikler olacaktır.

Tagged ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.