SEO

Yeni Bir Siteye Kesinlikle Yapılmaması Gerekenler

Her gün internet dünyasına yaklaşık olarak 10.000 adet yeni web sitesi katılıyor ve piyasada yeni bir web sitesine yapılması gerekenler adında yüzbinlerce doküman bulunuyor. Aslında bu dokümanların hepsi yeni bir site sahibinin aklını karıştırabiliyor çünkü hepsi yapılması gereken şeyler olduğu için aralarında kaybolabiliyor.

Üstelik bir siteye yapılacak şeyler listesi her ne kadar çok olsa da hepsinin farklı aşamalarda uygulanması gerekir. Bu sektörde yeni olan biri de hepsini birden uygulamaya başlayınca fazla SEO’dan dolayı Google’dan penaltı cezaları yiyebiliyor. Bu yüzden bu yazıda yeni bir siteye neler yapmayacağınızı belirterek aslında size çok daha büyük bir kolaylık sağladık.

  • Evet, backlink her zaman önemlidir hatta kendi kategorinizle ilgili otoriter bir siteden alındığında iki kat etki sağlar. Fakat bunu yeni bir web sitesine uyguladığınızda Google size hemen güvenemez, bu yüzden spam listesine atabilir.
  • Hayati kurallardan biri de kopya içerik girilmemesidir. İlerleyen zamanlarda mutlaka alıntılar vs. olacaktır fakat ilk zamanlarda siz siz olun kopya içerikten uzak durun!
  • Bir içerik girdiniz, heyecanlısınız bir an önce arama motorlarındaki yerinizi almak istiyorsunuz, bu yüzden hem sosyal medya hem de ping siteleri üzerinden sürekli olarak arama motorlarını uyarıyorsunuz. Biraz sabırlı olmayı öğrenin, doğal bir şekilde indexlendiğinizde çok daha büyük katkılar alacaksınız.
  • Tüm içeriğinizi anasayfa üzerinde sunmayın. Ziyaretçinizi tek bir sayfada tuttuğunuzda hem sitede kalma süresi azalacaktır hem de sayfa derinliği düşecektir. Bu da Google’ın gözünde eksi bir puandır.
  • Daha tekil hitiniz 100 bile değil fakat içerik sayfanızda 5 tane reklam var, buna hiç gerek yok 100 tekil ziyaretçinizden kazanacağınız 50 kuruş size hiçbir fayda sağlamayacaktır. Bırakın 1000 tekil hite kadar sadece ziyaretçinizi düşünün ve onlara reklamsız bilgi verin.
Tagged ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.