Nasıl yapılır?, Wordpress

Ziyaretçiyi Sıkmayan Blog Yazıları Hazırlamak

Eğer bir bloğa sahipseniz kendinizden çok ziyaretçinizi düşünmek zorundasınız, bu düşünce yapısında olmayanlar ise sitesine sadece kendisinin girmesine mahkum olurlar. Bir yazı hazırlamadan önce plan yapmaya özen göstermelisiniz. Yazının akışı ve anlattığı içeriğin kaliteli olması, belli bir hiyerarşik ağa sahip olması son derece önemlidir.

Paragrafları Düzgün Kullanmalısınız

İnsanlar bir yazıyı okumaya başlamadan önce içeriğin genel hattına yani nasıl oluşturulduğuna bakar. Eğer yazınız tek bir paragraftan oluşuyorsa oldukça yoğun bir görünüm olacağı için ziyaretçiyi en baştan kaçırmanız içten bile değildir. Bu yüzden anlam bütünlüğünü bozmadan konular arasında paragraf boşlukları bırakmanız hem yazınızın yoğunluğunu azaltır hem de okumayı kolaylaştırır.

İçerikte İlgili Görseller Bulundurmak

Bir yazıyı rahatlatan ve okuyucunun dikkatini toplamasını sağlayan en önemli etkenlerden biri de yazıyla ilgili görseller ve videolardır. Bu görseller sayesinde hem ziyaretçi yazıya ara vererek dinlenme sağlar hem de yazının yoğunluğuna o kadar çok dikkat etmez. Bu yüzden içeriklerinizde mutlaka özgün görsel bulundurmalısınız. Bir görseli özgünleştirmek içinse üzerine logonuzu ekleyebilir ve renkleriyle oynayabilirsiniz.

Her Zaman Resmi Dil Kullanmaya Gerek Yok

Siz bir haber sitesi değilsiniz bu yüzden her içeriğinizde resmi bir dil kullanmak gibi bir zorunluluğunuz da yok. Bu yüzden yazılarınızda daha akıcı, ziyaretçiyi yormayan bir dil seçebilirsiniz. Samimi bir şekilde yazılan yazıların sosyal medyada daha çok paylaşıldığını da unutmayın.

Sadece Arama Motorları İçin Çalışmayın

İlk önce okuyucunuz için çalışırsanız zaten kemik kitleniz zamanla oluşmaya başlar. Direkt olarak bloğunuza uğrayan kişiler sayesinde arama motorlarının daha çok dikkatini çekersiniz. Zaman içerisinde hiçbir SEO çalışması dahi yapmadan direkt gelen ziyaretçiler sayesinde arama motorlarında üst sıralara çıkabilirsiniz.

Tagged ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.