İşe Yarar Bilgiler, Wordpress

Blogunuzdan Para Kazanmanın Yolları

Blogunuz belli bir hitin üzerine çıktığında artık sanal dünyadan para kazanmanızın da vakti gelmiş demektir. Bunun için birçok yol bulunuyor, bu yazımızda da para sizler için alternatif para kazanma yöntemlerinden bahsedeceğiz.

1) Tıklama Başı (PPC) İle Para Kazanmak

Blog sahiplerinin en çok kullandığı para kazanma yöntemlerinden olan PPC yöntemi sayesinde sitenize gelen ziyaretçiler eğer reklamlara tıklarsa gelir elde edersiniz. PPC sektöründe en çok bilinenler Adsense ve Yandex’tir. Yandex şu anda Türkçe siteler için hizmet vermese de kısa bir süre sonra Türkiye pazarına da açılması bekleniyor.

2) Gösterim Başı (CPM) Metodu

Eğer çoğul hitiniz hatırı sayılır seviyelerde ise CPM metodunu kullanarak para kazanmaya başlayabilirsiniz. Bu metotta reklamınızın sayfa içerisinde görüntülenmesi yeterlidir. Şirketler genellikle 1000 gösterim başı fiyatlarını belirlerler ve bu fiyatlar PPC’ye göre genel olarak daha düşüktür.

3) Başka Sitelerin Reklamını Yayınlama

En çok kullanılan yöntemlerden biri olan banner yayınlama yoluyla para kazanmak aslında garanti bir seçenektir. Sitenizin belli bölgelerini başkalarına kiralayarak bu alanlardan para kazanabilirsiniz. Müşteri bulmak içinse webmaster forumlarında konular açabilirsiniz.

4) Tanıtım Yazısı Alarak Para Kazanmak

Yeni SEO yöntemlerinin çıkmasıyla birlikte doğal bir şekilde link edinmek de büyük bir önem kazandı. Doğal bir şekilde link edinmenin en kısa yolu ise içeriğinizle alakalı bir siteye tanıtım yazısı vermek oluyor. Sizler de webmaster forumlarında tanıtım yazısı alabileceğinize dair konular açarak para kazanabilirsiniz. Tanıtım yazısı fiyatları sitenizin pagerank, alexa, hit ve özgünlük durumuna göre değişkenlik gösterir. Ay içerisinde maksimum 4 tane tanıtım yazısı almanızı öneririz.

5) Ürün Satışından Para Kazanmak

Sitenizde yayınlayacağınız ürün sayfaları sayesinde her satıştan komisyon usulü para kazanabilirsiniz. Zor bir para kazanma stili olsa da kar marjı yüksek olduğu için eğer hitiniz iyiyse güzel paralar kazanabilirsiniz.

Tagged ,

1 thought on “Blogunuzdan Para Kazanmanın Yolları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.