e-Ticaret

Nasıl Bir E-Ticaret Sitesi Açmalı?

Son zamanlarda gerek sosyal medya üzerinden gerekse e-ticaret siteleri üzerinden çokça alışveriş yapıyoruz. Bu alışveriş siteleri adeta karınca gibi çoğalmaya başladı ve ürün SEO’ları çok daha önemli bir hale geldi. Özellikle ürün sayfaları için özel çalışmalar yapılmakta ve Adwords’e ciddi paralar harcanmaktadır.

Sizin de aklınızda e-ticarete giriş yapmak ve bu sektörden para kazanmak varsa öncelikle hedefinizi dar tutmayı öneriyoruz. Türkiye’de her kategoriden ürün satışı yapan birçok büyük firma bulunuyor. Devasa stok alanları ve genel merkezleriyle bu sektörü domine etmiş birçok marka bulunuyor. Saadet zinciri mantığında eklenen firmalar da gelince bu tarzda bir e-ticaret sitesi açmak çok da akıl karı görünmüyor.

İncir.com üzerinden e-ticaret sitesi açmak

Bu site sizi stok derdinden, müşteri hizmetlerinden, kargo yükünden tamamen kurtarıyor. Size sadece ürünü satmak ve alt üye bulmak kalıyor. İncir sisteminin avantajları olsa da komisyon oranlarının düşük olması nedeniyle hatırı sayılır paralar kazanmak için daha çok alt üye sistemine yönelmeniz gerekiyor.

Dikey e-ticaret sistemine yönelin!

Eğer cebinizde 1 milyon liradan daha az bir sermaye varsa kesinlikle dikey yönde bir e-ticaret sitesi açmanızı öneriyoruz. Konuyu açacak olursak; tüm kategorilere yönelmek yerine sadece tek bir kategori üzerinden satış yapılan bir e-ticaret sitesi açmak sizi daha çabuk sonuca götürür ve operasyonlarınız da daha belirli olur. Örneğin; sadece takıların satıldığı bir e-ticaret sitesini yönetmek ve SEO anlamında yükseltmek çok daha kolay olacaktır. Üstelik Instagram, Facebook gibi sayfalar üzerinden kemik kitle oluşturarak sadece site değil, başka platformlar üzerinden de satışlarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Tagged ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.