e-Ticaret

Tek Ürün Satışı Olan E-Ticaret Sitesi Açmak

Eğer kafanızda bir e-ticaret sitesi açmak varsa artık çok daha iyi bir şekilde düşünmeniz gerekiyor. E-ticaret yazılımlarının çok düşük fiyatlarla satılması aynı zamanda stoksuz e-ticaret yapmayı sağlayan firmaların artması neticesinde piyasa içerisindeki rekabet de bir hayli yükselmiş durumda.

Spesifikleşme Önem Kazandı

Artık her kategoriden ürün satan siteler yerine tek bir kategori üzerine yoğunlaşmış ve o ürün grubunda çok fazla çeşide sahip olan e-ticaret siteleri daha popüler hale geldi. Zaten bu durumu sosyal medya üzerinden de görebiliyoruz. Öyle ki ürün satışı yapan Instagram sayfaları tek bir ürün ve türevlerine yer veriyor ve bu satış kanalı üzerinden her ay binlerce satış gerçekleştirebiliyor.

Hem maliyet açısından hem de stok kontrolü açısından çok daha kolay olan spesifik e-ticaret sitelerinde kazanacağınız parayı da çok daha net bir şekilde hesaplayabiliyorsunuz. Genel bir sitede lojistik ve tedarik zincirinde büyük problemler oluşabilirken, özel bir grupta satış yapılan sitelerde ise bu sorunlar ortadan kalkmaktadır. Bu sayede müşteriye daha iyi bir hizmet verilmekte ve müşterinin sadakati kazanılmaktadır.

Hangi E-Ticaret Yazılımını Seçmeliyim?

Bu anlamda birçok e-ticaret yazılımı satan firma bulunsa da kaliteli bir yazılım satın almak için webmaster forumlarını ziyaret etmeniz sizin açınızdan daha iyi olacaktır. Eğer tek ürün satışı yapacaksanız bir tasarımcıyla anlaşıp anasayfa tasarımı yaptırabilirsiniz. Çünkü tek ürün satışında yazılımdan çok anasayfa tasarımı çok daha önemli bir konumdadır.

Tagged

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.