Blogger

Blogspot’da Resimler Nereye Yükleniyor? (Blogger)

Blogspot'da resimler nereye yükleniyor

Bildiğiniz gibi blogger yani uzantısıyla blogspot.com’a yüklediğiniz fotoğrafları saklamanız için belli bir alan ayrılıyor. Bu alanda bildiğiniz gibi belli bir limiti açtığında ücretli hale geliyor. bu nedenden veya başka bir nedenden blogunuza yüklediğiniz fotoğraflara ulaşmak istiyorsanız yazımıza okumaya devam edebilirsiniz. Blogspot’da resimler nereye yükleniyor birazdan öğreneceğiz. Tekrer fotoğrafların kaydedildiği yer değiştirilir mi bunu zaman gösterecek. 🙂

Blogger’da fotoğraflar İlk zamanlar Picasa adındaki bir uygulama içinde saklanıyordu. Picasa zamana yenik düştü ve Google tarafından hizmeti durduruldu. Sonrasında buradaki fotoğraflar Google drive’a kaydırıldı. Ancak şimdi bugün buraya üzerinden de görülemiyor. Peki şimdi blogspot.com’a yüklediğimiz fotoğraflara nereden ulaşabiliriz silebilir veya değiştirebiliriz.

Blogspotda resimler nereye yükleniyor
Blogspot’da resimler nereye yükleniyor

Yüklediğiniz fotoğraflara ulaşmak için Google Arşive gitmeniz gerekiyor. Verdiğim linke gittiğinizde, Blogger’da Fotoğraflar başlığı altında hangi siteniz varsa tek tek klasör lenmiş bir şekilde bulabilirsiniz. Yüklemiş olduğunuz resimleri fotoğrafları buradan silebilir veya düzenleyebilirsiniz. Yer açmak isteyenler buradan gereksiz fotoğrafları silerek yer açabilirler.

Umarım faydalı olmuştur, ben de uzun bir aradan sonra bulamadığım için kısa bir araştırmadan sonra eriştim ve bunu size de yazmak istedim. Blogger’da sitesi olanlar Blogger’da Google Sitemap Oluşturma isimli yazımıza göz atabilirler.

Tagged , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.