Adsense

Google Consumer Surveys ile websitenizden para kazanmak

Google Consumer Surveys

Eğer blog yazarıysanız, birçok insan gibi sizde Google adsense ile gelir sağlamayı hedefliyorsunuz demektir. Google, blog yazarları için adsense harici bir para kazanma hizmetini duyurdu. Bu adsense’e ek bir hizmet. Google tarafından sunulan anketleri web sitenizde paylaşıyorsunuz. Google Consumer Surveys ile sitenize yerleştirdiğiniz anketler cevaplandıkça para kazanıyorsunuz.

Aslında bu hizmet yeni değil. 2013 yılında kurulmuş. Ancak yayıncılara yeni aktif edildi.

Google Consumer Surveys

Google Consumer Surveys Nedir?

Firmaların pazar araştırmalarını online olarak sürdürmesini esas alıyor. Ve bu firmaların anketlerini web sitenizde paylaşarak bir gelir elde ediyorsunuz. Yani Google anket vermek isteyen şirketlerle web sitesinden para kazanmak isteyenleri buluşturuyor. Temel mantık bu şekilde.

Google Consumer Surveys ne kadar kazandırır?

Sistemde anket verenler var. Tabii ki bir de bunu yayınlamak isteyen yayıncılar var. Normalde adsense de elde edilen kazançlar da Google’ın payı yayıncıya göre daha düşük. Fakat Google Cunsomer Surveys’te yayıncı ve Google payı eşit. Yani anketlerden elde edilen kazançları yarı yarıya Google ile bölüşüyorsunuz.

Ne kadar kazanılacağı konusu, tabii ki web sitenizin trafiği ile doğrudan ilgili. Ne kadar çok ziyaretçiniz varsa o kadar fazla kazanabilirsiniz. İkincisi de ziyaretçilerinizle anket içeriğinin örtüşüyor olması kazancınıza etki ediyor. Bir de tabii ki yüksek ücret ödeyen anketleri web site içeriğinizle eşleştirebilmenize bağlı.

Öneri: Blogunuzdan Para Kazanmanın Yolları

Google Consumer Surveys’e nasıl katılabiliriz?

Google’un anketlerden para kazanma servisi Cunsomer Surveys’e burayı tıklayarak giriş yapabilirsiz. Sayfaya giriş yaptığınızda “Add Surveys to Your Site” butonuna tıklayarak kaydınızı yapabilirsiniz. Başvuru formunuzu doldurduğunuzda incelenmek üzere kaydınızı başlatmış olursunuz. Başvurunuzu onaylayıp onaylamamak Google’ın tercihi olacak.

Google Consumer Surveys katılım koşulları neler?

Bazı katılım koşulları mevcut. Çok fazla bir şey istemiyor ama temelde bazı şeylere sahip olmanız gerek.

  1. Aktif kullanılan bir adsense hesabınız olması gerek.
  2. 18 yaş üzeri bir ziyaretçi kitlesine sahip olmanız gerek.
  3. Google Consumer Surveys’in kullanıma sunulduğu ülkelerden birinde yayın yapıyor olmalısınız.

Aranan koşullar bu şekilde. Basit ama temelde büyük koşullar sayılabilir. Şu an için tüm ülkelerde aktif olarak kullanılmıyor olsa da yakın gelecekte birçok ülkede etkin olacaktır.

Peki ya siz yayıncı olarak Google’ın bu hizmetini nasıl değerlendiriyorsunuz? Web sitesinden para kazanmayı hedefleyenler için doğru bir tercih olabilir mi. Lütfen yorum kısmından bizimle görüşlerinizi paylaşın.

Tagged , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.